Avengers: Rozpad

Sekce

Galerie

/gallery/marvel03avengers.jpg

Každý z hrdinů Marvel Universe touží stát se členem Avengers. Avengers jsou podporované OSN, aby dělali svou práci - potírali mezinárodní zločin. je to nejvyšší ocenění, které se superhrdinovi dostane. Jenže i hvězdný tým má své špatné dny. A když má špatný den Avenger, tak to už je teda sakra špatný den. Jenže po špatných dnech nutně musí přijít dny dobré, nebo ne?

Avengers: Rozpad

Brian Michael Bendis (scénář) & David Finch (kresba)

 

Marvel, Praha, 2013, 152str. (pouze komixu)

Originál: Avengers: Disassembled, Hachette Fascicoli, Milano, nezjištěno

 

Nejmocnější tým superhrdinů je tady, Avengers (Mstitelé)! Stát se Avengerem, to je sen a cíl mnoha superhrdinů, kteří brouzdají světem Marvel Universe. A mnohým z nich se to skutečně podaří. Někteří v týmu jsou dokonce od jeho počátků, jiní se v něm jen mihnou.

Jenže někteří členové mohou tým zcela změnit a tým mění je samotné. Nejvýraznější postavou tohoto typu je Scarlet Witch (Šarlatová čarodějka), která je dcerou Magneta, velkého protivníka X-Menů. Ale ta se kdysi dala se svým bratrem Quicksilverem (Rtutí) právě k Avengers a tím nastartovali oba svou kladnou historii.

Scarlet se zamilovala do androida Visiona a i když se to zdá být nemožné, porodila mu dvojčata. Jenže dvojčata se měla stát největšími zly na planetě (byly to kousky duše pána podsvětí Mephista). Týmu Avengers se podařilo Mephisatovu duši zničit, jenže při tom byli z existence vymazáni i synové Scarlet a Visiona. Aby Scarlet ochránili před psychickým zhroucením, vymazali ji Avengers paměť a přísahali, že jí nikdy neprozradí, že kdy měla nějaké děti.

Je obyčejný den v životě Avengers. Náhle se začínají dít ale velmi zvláštní věci. Objeví se dávno mrtvý kolega (Jack of Hearts, Srdcový kluk) , který exploduje a zničí základnu. Antony Stark alias Iron Man (Železný muž) napadne v OSN zástupce Latvery a je vládou USA zbaven svojí funkce ministra obrany. Vision se rozpadne a z jeho těla vzejdou maniakální robotičtí zabijáci. She-Hulk (Ona Hulk) propadne vzteku a zraní Kapitána Ameriku i Wasp (Vosu).

Prostě normální den v životě Avengers. Až na to, že polovina týmu je v nemocnici, mrtvá, nebo neschopná boje. Možná je tohle poslední den v životě Avengers. Někdo po nich jde, likviduje je jednoho po druhém a k tomu vláda odmítla Avengery podpořit a možná je postaví i mimo zákon.

Kdo je ten útočník skrytý za všemi těmi zmatky? Kdo po nich jde? Skutečně se tým rozpadne?

 

Třetí díl série Amazing Marvel je na stáncích již v plné ceně 199,- Kč.

Mstitelé jsou v Americe jedním z nejoblíbenějších komixů. U nás je do podvědomí veřejnosti dostal až poměrně nedávný a úspěšný film stejného názvu. Jeho členové se, jak již jsem předeslal, poměrně často měnili. Současnými Avengery v tomto komixu jsou: Iron Man, Captain America, Vision, Yellowjacket, Hawkeye, She-Hulk, Wasp, Captain Britain, Scarlet Witch a Ant-Man. Tedy sestava absolutně odlišná od té televizní. Navíc nečelí žádnému protivníkovi zvenčí, ale čelí své vlastní trochu zpackané minulosti. Scarlet, která ovládá vůli a myšlenky ostatních, v zuřivém vzteku pomsty za své mrtvé syny, vede činy svých kolegů a jednoho po druhém tak likviduje. Příběh je zajímavý, na začátku hodně zmatený, protože čtenář musí znát mnoho porobností o mnoha postavách, které se zde vyskytují (a to je okolo dvaceti). Úvod je napsaný možná až příliš stručně a tak neznalého čtenáře to háže do víru událostí, kterým porozumí až ke konci komixu. Jenže to je asi účel, protože příběh je trochu detektivní. Postrádá však takové napětí a akci jako Spider-Man a X-Meni. Obsahuje však něco zajímavého a to koláže. Na tvorbě toho komixu se podílela skupina více než dvaceti kreslířů a s tejné množství inkerů (vybarvovačů). Tedy některé stránky jsou k nerozeznání od ostatních. Je to velmi zajímavé, neboť na konci, při skutečném loučení Avengerů s jejich kariérou vzpomínají na významné dny a to je krásně vykresleno rukama různých kreslířů. Jinak je komix zajímavý a jeho tajemnost nutí čtenáře vzít ho do ruky znovu a všechno si projet ještě jednou…

Přidat komentář

Autor:

Text:

Opište tento text:

CAPTCHA

Komentáře