Sekce » Vlastní tvorba

Sekce

Galerie

Noční host

Noční host

Ve kterém orgánu sídlí duše? To je otázka, kterou si lidstvo pokládá už od nepaměti. A co když orgán, ve kterém duše sídlí, vyměníme? Bude mít člověk duši někoho jiného? Nebo duše snadno přesídlí? A kde sídlí city? V mozku? V srdci?

Každý umíráme sám

Každý umíráme sám

Listopad je vždy doba pochmurná a v člověku vyvolává takové pošmourné myšlenky. Ray Bradbury v listopadu píše velmi smutné věci. A nejen on. Když na mne kdysi dávno padla taková nálada, chtěl jsem ji vyjádřit nějak melodramaticky. Zda se mi povedlo vyjádřit všechny pocity listopadu posuďte sami.

Joe, muž ze severu

Joe, muž ze severu

Lednová krajina plná sněhu s National Geographicem v ruce mi kdysi vnukla myšlenku. Napsat příběh o chlapíkovi, který se nebojí zimy, ani ledu. A udělat o něm reportáž. Když jsem byl podstatně mladší, představoval jsem si sám sebe jako novináře a tahle reportáž by mohla být taková jedna z těch, které by na mne tam venku čekaly...

Jiný svět

Jiný svět

Další příběh inspirovaný mnoha literárními i filmovými předlohami je mou vlastní verzí na katastrofu, ke které se velmi rychle přibližujeme. Jestli to významní světoví autoři vidí pozitivně, myslím si pravý opak. Ale i v tom je jistá naděje. Zničit svět a otevřít si tak dveře do budoucnosti. Nové a lepší, že by?

H. Sam Twice

H. Sam Twice

V roce 1998 jsem se přihlásil do soutěže "O pero Danny Smiřického" s tímto krátkým slohovým útvarem. Umístil jsem se na čestném sedmém místě a dostal nabídku ke studiu žurnalistiky. Ovšem v té době jsem bral všechno jako vtip. A tak i tento příběh je vlastně parodií na klasickou SF. Schválně, jestli se zasmějete...

Deník psaný evolucí

Deník psaný evolucí

Tento krátký příběh jsem napsal v březnu roku 2004 po silném dojmu přednášky z evoluční biologie. Nechala ve mne tak hluboký dojem, že jsem okamžitě po příchodu na kolej sedl k notebooku a sepsal krátkou fantazii o rychlé genetické přeměně člověka.

1