Sekce » Akta X

Sekce

Galerie

Kůže

Kůže

Kůže je naší nedílnou součástí, určuje naši barvu a tím i ten trapný archetyp. Ale kromě toho nám umožňuje také dýchat, chránit nás před bakteriemi a viry, teplem a chladem. Drží nás pohromadě a reguluje naši teplotu i výdej vody. Stala se vzorem mnoha pořekadel a úsloví. Takže víme, co čekat, když o někom řekneme, že není ve své kůži. Jenže co kdyby to byla pravda...

Akta X Neoficiální společník

Akta X Neoficiální společník

Některými zatracovaný, jinými milovaný, avšak jeden z nejúspěšnějších seriálů všech dob, obsahuje zajímavé popkulturní odkazy, zajímavosti a mnoho dalších informací, nad kterými žhavá hlava musí přemýšlet. A to byla právě věc, která vynesla seriál do výšin mediálního světa. Neoficiální společník je pak výborným zdrojem mnoha odpovědí na nepřeberné množství otázek vzniklých kolem seriálu.

Neautorizovaný životopis Gillian Andersonové z Akt X

Neautorizovaný životopis Gillian Andersonové z Akt X

Akta X jsou dnes již světovým fenoménem dávno za zenitem. Hlavní protagonisté jsou dnes starší uznávaní herci hostující ve svých vlastních projektech. Jak ale začínala mladičká Gillian Andersonová? Jaká byla a jaký má postoj ke kultovnímu seriálu?

Zříceniny

Zříceniny

V pralese Yucatánského poloostrova zmizí náhle americká archeologická expedice při průzkumu Xitaclánu, jednoho z nejstarších měst myské kultury. I když měla špičkové technické vybavení, neodeslal žádnou nouzovou zprávu, ani volání o pomoc. Když se na místo dostane tým FBI, viší ve vzduchu až příliš otázek, které čekají na vysvětlení. Mulder a Scullyové však netuší, jak moc jim půjde o život, pokud je budou všechny chtít vyřešit.

1